Psychoterapia

Prowadzimy psychoterapię  w nurcie psychodynamicznym. Oznacza to, że za podstawowe źródło problemów psychicznych uznajemy czynniki nieświadome, czyli takie, które poza kontrolą człowieka zaburzają jego funkcjonowanie.

Celem psychoterapii psychodynamicznej jest wypracowanie trwałych i pozytywnych zmian, a co za tym idzie – podniesienie jakości życia pacjentów.

Aby zmiany mogły nastąpić, psychoterapeuci psychodynamiczni pomagają swoim pacjentom przeanalizować i wyjaśnić destrukcyjnie powtarzane zachowania. Dzieje się to poprzez tworzenie dialogu i relacji terapeutycznej. Budowanie takiej więzi jest procesem wymagającym czasu, stąd też prowadzona przez nas psychoterapia ma charakter długoterminowy.

DSC_6972

 

Zadanie psychoterapii psychodynamicznej nie polega bowiem na chwilowym i jednorazowym łagodzeniu nieprzyjemnych stanów emocjonalnych, ale przede wszystkim na zrozumieniu ich źródeł. Dzięki temu pacjenci mogą zaprzestać powtarzania negatywnych doświadczeń oraz nauczyć się dojrzalszych sposobów radzenia sobie z trudnościami życiowymi.

Prowadzimy psychoterapię w formie spotkań indywidualnych i grupowych.
Pracujemy zarówno z osobami dorosłymi, jak i z dziećmi  i młodzieżą.

DSC_6971